Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy

 

1) Spotřeba dřeva

Dřevo vám bude k dispozici v malém přístřešku u chaty a to zdarma. Dřevo bude použito výhradně na topení v krbu, táborák nebo grilování. Dřevo spotřebovávejte s mírou. V lese je zakázáno kácení nebo řezání okolních stromů či větví.

2) Poplatky za energie

Kromě platby za pobyt vám bude ještě účtován poplatek za spotřebovanou el. energii. Při předání chaty vám ude ukázán stav elektroměru a před odjezdem před vrácením kauce vám bude spočítána konečná spotřeba el. energie. V praxi se však jedná max. o pár stokorun.

3) Výskyt ryb

Rybařit se dá hned u řeky viz Fotogalerie. Teoreticky můžete nahodit pruty přímo z verandy. :-)K vodě je to opravdu asi 5m. Nedaleko chaty je cca 200m je malé slepé rameno řeky se stojatou vodou – “adolfka”;přesněji zde: 49.058625, 14.764632.

4) Domácí mazličci

Domácí mazlíčci jsou na chatě vítáni. Mimo chatu se mohou pohybovat kdeloliv, v chatě pak však pouze v I. patře. (kde je lino) V II. patře je však přístup zvířat zakázán. Zde je prostor pouze pro spaní.

 5) Voda
Voda na chatě bohužel zatím není pitná.  Pitná je pouze po převaření. Po vašem příjezdu vám nějakou vodu na chatě nechám (PET lahve) ale nemohu vám zajistit dostatek vody na celý pobyt. V okolí lze samozřejmě koupit nebo lze i využít nedalekou studánku.

6) jak se k chatě dostanu?

Cesta k chatě autem je popsána v sekci Kontakt:

Pokud pojedete autobusem či vlakem tak nejblíže je vlaková zastávka Lužnice. Dále pak pěšky. Přesné spojení z vašeho místa si jednoduše najdete na www.idos.cz

 

7)V kolik hodin můžeme přijet?

Přes letní sezónu se chata pronajímá vždy od soboty do soboty. Čas opuštění chaty a předání zpět majiteli je 10:00 hod. (pokud není domluveno jinak). Čas předání chaty klientovi, klíčů a ostatních instrukcí je možný nejdříve v 14:00 hod. (pokud není domluveno jinak) Pokud přijedete dříve není zaručeno, že chata bude v tuto dobu připravena na předání.

 

8) Rybářská povolenka

Rybářský revír v obci Lužnice má název Lužnice 8, číslo revíru je 421 040. Popis revíru najdete na stránkách JčÚS  http://www.crscb.cz v položce revíry a dále v mimopstruhových revírech.

Pokud máte zájem o chytání ryb na rybnících,  Hejtman, Staňkovský a Nový Kanclíř můžete kontaktovat přímo rybářství Třeboň – bližší informace zde na odkazu: http://www.trebon.rybarstvi.cz/sportovni-rybolov/ .

Pokud chcete rybařit přímo na řece Lužnici, tak je třeba povolenku koupit na Českém rybářském svazu.

Dokumenty ke Stažení

Storno podmínky
Ubytovací řád Tourtrend
Rezervační Formulář Chata Lužnice
Provozní řád chaty Lužnice
Propozice před příjezdem